KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13486510
nr 1348 6510
Kurt Lindon
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Kurt Lindon (1910-1986), Signerad, Norsholmen, Fårö, 1965. Olja på pannå, 41x74 cm
Kurt Lindon, född 1910 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 september 2020
kl 20:26:42
300 kr
350 kr
400 kr